میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از روش‌های غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت است. در این روش با استفاده از ساینده‌ای ظریف، به آرامی لایه نازکی از پوست برداشته می‌شود. این لایه، ‌همان سلول‌های مرده پوست هستند که به مرور زمان به وجود آمده و با کمک لایه‌بردارهای معمولی پاک نمی‌شوند.

میکرودرم ابریژن

مراحل لایه‌برداری پوست با استفاده از میکرودرم ابریژن

از میکرودرم ابریژن می‌توان در درمان چروک‌های بسیار سطحی، لکه‌هایی که در اثر تابش خورشید به وجود آمده‌اند و منافذ باز پوست بهره برد. همچنین بکارگیری این تکنیک، کلاژن‌سازی را تقویت کرده و درناژ لنفاوی را افزایش می‌دهد، در نتیجه به جوانسازی پوست نیز کمک می‌کند.

بعد از پاکسازی سطحی، ‌با استفاده از دستگاه کل صورت با پودر اکسید آلومینیوم که یک ماده معدنی بی‌ضرر است، پوشانده می‌شود. این عمل باعث ساییده شدن بافت‌های مرده و لایه‌برداری پوست صورت خواهد شد. با کاهش مقاومت پوستی، کلاژن‌سازی فعال شده و تحریک فیبروپلاست‌ها به افزایش قوام پوست منتهی می‌شود.

روش بدون عارضه

این عمل کاملاً بدون درد بوده و برای انواع پوست با درمان در فواصل زمانی متفاوت، کاملاً مناسب است. این روش بدون عارضه انجام می‌شود و بعد از یک تا دو روز اثر مختصر قرمزی نیز از بین می‌رود.