صفحه اصلی/خدمات/لیزر/لیزر مو های زائد

لیزر موهای زائد

موهای ناخواسته صورت و بدن یکی از مشکلات متداول در بین خانم‌ها و آقایان است اما امروزه با لیزر موهای زائد می‌توان در جلسات درمانی کوتاه و با هزینه بسیار مناسب، به راحتی این معضل را حل کرد. دستگاه‌های لیزر الکساندرایت و دایود از بهترین‌ها هستند. این دستگاه نسبت به سایر دستگاه‌های موجود، طول موج بلندتری دارد و به همین دلیل در عمق بیشتری از پوست نفوذ می‌کند بنابراین برای پوست‌های گندمی و تیره با موهای تیره مناسب است. به علاوه بر روی پوست‌های روشن نیز بسیار مؤثر عمل می‌کند. به طور کلی، الکساندرایت و دایود از معدود دستگاه‌هایی است که برای انواع شش گانه پوست توصیه می‌شود اما برای افراد با پوست‌های نوع یک تا چهار بالاترین میزان حصول نتیجه را دارد.

لیزر مو های زائد - لیزر مو ارزان

نحوه عملکرد و تأثیر لیزر بر روی موهای زائد

متخصص پوست برای از بین بردن فولیکول موهای ناخواسته در قسمت مورد نظر بیمار، از لیزر موهای زائد استفاده می‌کند. لیزر موهای زائد با احساس ناراحتی کمی برای بیمار همراه است و در مقایسه با سایر روش‌های کاهش مو، عوارض کمتری دارد.

بیشتر دستگاه های لیزر موهای زائد یک دستگاه خنک کننده دارند که گرما و سوزش ناشی از تابش نور به بدن بیمار را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. به علاوه باعث می‌شود تا لایه رویی پوست از گرمای زیاد در امان بماند و از تغییر رنگ احتمالی پیگمنت‌های (رنگدانه‌های) پوست نیز جلوگیری شود.

دستگاه‌های لیزر میزان کنترل شده‌ای از پرتوهای نور را به پوست می‌تابانند. این پرتوها توسط ملانین که پیگمنت‌های موجود در ساقه مو هستند، جذب می‌شوند و گرمای زیادی را به سلول‌های مولد مو منتقل می‌کنند. در نتیجه این عمل، سلول‌های مو تخریب شده و فولیکول‌های مو دیگر رشد نخواهند کرد.

از آنجا که چرخه رشد مو تکرار پذیر است و فولیکول‌ها بعد از مدتی دوباره شروع به رشد می‌کنند، لازم است در فواصل زمانی معین لیزر درمانی نیز تکرار شود.

پیش از تصمیم‌گیری بهتر است به سلامت خود بیشتر فکر کنید

ممکن است در مراکز خرید، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی نیز دستگاه‌های لیزر وجود داشته باشد و برای رفع موهای زائد، به شما پیشنهادهای وسوسه کننده‌ای داده شود. پیش از تصمیم‌گیری بهتر است به سلامت خود بیشتر فکر کنید.
کار با دستگاه‌های لیزر مستلزم تجربه، مهارت و گذراندن دوره‌های تخصصی است.
به همین دلیل تنها متخصصین پوست و زیبایی که سال‌ها برای درمان انواع پوست‌ها، آموزش دیده‌اند و تجربه کافی دارند می‌توانند این کار را به صورت تخصصی انجام دهند.
به طور کلی برای از بین رفتن کامل ریشه مو، 6-3 جلسه درمانی برای هر ناحیه لازم است.
با این وجود نتیجه نهایی با نوع پوست، رنگ و ضخامت مو رابطه مستقیم دارد.هر چه مو تیره‌تر باشد، درصد موفقیت لیزر درمانی بالاتر می‌رود.به افرادی که می‌خواهند برای رفع موهای زائد از لیزر موهای زائد استفاده کنند، توصیه می‌شود تا 6 هفته قبل از انجام این کار از آفتاب گرفتن، سولاریوم و استفاده از کرم‌های لایه‌بردار قوی اجتناب کنند.